За деца без деформитети!

Бесплатна достава над 3000 денари.

-25%

Cross Wolly

1,490ден

Уникатен дизајн кои овозможува носење на овие обувки внатре како топлинки и надвор како патики.

Направени со мека волна која гарантира дека стапалата ви се топли и удобни во текот на денот.

Лесни за облекување со велкро систем. Многу флексибилни, тежат многу малку и совршено се прилагодуваат на студеното време.

Водич за големини

Cross Wolly

Нарачај

Опис

 • Екстра широк дел за прстите
 • Ултра лесни / PU ѓон
 • Флексибилни долж и преку
 • Без подигнување на петата
 • 100% нетоксични материјали
 • Антибактериска влошка, направена од кожа без хром
 • Материјали кои дишат (и го одржуваат стапалото свежо и суво)

Обувки кои им даваат слобода на стапалата, ги јакнат мускулите и ги заштитуваат од деформитети. Направени од безбедни материјали без штетни супстанции од европско потекло. Обувките се дизајнирани со голем простор во пределот на прстите, така што стапалото на детето може лесно да расте без да биде ограничено. Тенок, флексибилен ѓон со еднаква дебелина дава чувство на босо одење.

Резултатот од ваков вид на изработка e:

 • Правилно зајакнување на мускулите на нозете и стапалата;
 • Зголемено чувство на рамнотежа и подобро телесно држење;
 • Поддршка на природно трчање;
 • Подобар контакт со земјата и подобра сензомоторна (мускулна и нервна соработка);
 • значително намалување на ризикот од болести како што се рамни стапала, hallux valgus или канџесто стапало;

Обувките ги задоволуваат сите барања за производство на босоноги обувки ( barefoot) .

Кошничка0
Нема производи во кошничката!
Продолжи со купување

Добиј бесплатна достава со сметка над 3000 денари.
Цената за достава се одбива при наплатата.