За деца без деформитети!

Бесплатна достава над 3000 денари.

-10%

Elf Texas

2,090ден

Модерни, лесни и флексибилни лесно се прилагодуват на стапалото.

Можат да се користат на отворено и како сандали.

Предниот дел и петицата се зајакнати со кожа без хром, што ги прави местата на чевлите кои најмногу се подложни на абење поиздржливи.

Водич за големини

Elf Texas

Нарачај

Опис

 • Екстра широк дел за прстите
 • Ултра лесни / PU Италијански ѓон
 • Флексибилни долж и преку
 • Без подигнување на петата
 • 100% нетоксични материјали од Европско потекло
 • Антибактериска влошка, направена од кожа без хром
 • Материјали кои дишат (и го одржуваат стапалото свежо и суво)
 • Од рециклирани материјали

Обувки кои им даваат слобода на стапалата, ги јакнат мускулите и ги заштитуваат од деформитети. Направени од безбедни материјали без штетни супстанции од европско потекло. Обувките се дизајнирани со голем простор во пределот на прстите, така што стапалото на детето може лесно да расте без да биде ограничено. Тенок, флексибилен ѓон со еднаква дебелина дава чувство на босо одење.

Резултатот од ваков вид на изработка e:

 • Правилно зајакнување на мускулите на нозете и стапалата;
 • Зголемено чувство на рамнотежа и подобро телесно држење;
 • Поддршка на природно трчање;
 • Подобар контакт со земјата и подобра сензомоторна (мускулна и нервна соработка);
 • значително намалување на ризикот од болести како што се рамни стапала, hallux valgus или канџесто стапало;

Обувките ги задоволуваат сите барања за производство на босоноги обувки ( barefoot) .

Кошничка0
Нема производи во кошничката!
Продолжи со купување

Добиј бесплатна достава со сметка над 3000 денари.
Цената за достава се одбива при наплатата.