За деца без деформитети!

Бесплатна достава над 3000 денари.

-10%

4.Joy 1 – Mocha Brown

6,490ден

Секој елемент на 4.Bare Joy е дизајниран да ја почитува природната форма на Вашите стапала, овозможувајќи им да се движат како да се боси со тежина од само 180 грама, но со основната заштита што им е потребна.

Со стил кој совршено се вклопува со секоја облека, од најлежерната до најсофистицираната и почит кон модата, овие патики се идеален додаток за оние кои ја ценат удобноста и естетиката.

Време е повторно да ја откриете радоста на одење во чевли кои ги почитуваат Вашите стапала, кои се грижат комплетно за нив и не ги деформираат.

Водич за големини

4.Joy 1 - Mocha Brown

Нарачај

Опис

 • Водоотпорни – PES мрежа што дише
 • Ултра лесни – Само 180 грама!
 • Ѓон: „Feel.Me“ – PU прилагоден на сите типови терени, анти-лизгачки и отпорен на триење
 • 100% нетоксични материјали од Европско потекло
 • Влошка: Антибактериски 100% микрофибер што дише
 • Природна кожа без хром
 • Широк дел за прстите
 • Флексибилни долж и преку
 • Без подигнување на петата
 • Супер нелизгачки

Обувки кои им даваат слобода на стапалата, ги јакнат мускулите и ги заштитуваат од деформитети. Направени од безбедни материјали без штетни супстанции од европско потекло. Обувките се дизајнирани со голем простор во пределот на прстите, така што стапалото е слободно без да биде ограничено. Тенок, флексибилен ѓон со еднаква дебелина дава чувство на босо одење.

Резултатот од ваков вид на изработка e:

 • Правилно зајакнување на мускулите на нозете и стапалата;
 • Зголемено чувство на рамнотежа и подобро телесно држење;
 • Поддршка на природно трчање;
 • Подобар контакт со земјата и подобра сензомоторна (мускулна и нервна соработка);
 • значително намалување на ризикот од болести како што се рамни стапала, hallux valgus или канџесто стапало;

Обувките ги задоволуваат сите барања за производство на босоноги обувки ( barefoot) .

 

Табела на големини:

37 – внатрешна должина 24,00 cm, ширина кај прстите 9,20 cm

38 – внатрешна должина 24,60 cm, ширина кај прстите 9,40 cm

39 – внатрешна должина 25,20 cm, ширина кај прстите 9,60 cm

40 – внатрешна должина 25,80 cm, ширина кај прстите 9,80 cm

41 – внатрешна должина 26,50 cm, ширина кај прстите 10,00 cm

42 – внатрешна должина 27,10 cm, ширина кај прстите 10,20 cm

 

Пешачењето не треба да биде само трансфер, туку форма на уметност во која уживате со секој чекор!

Кошничка0
Нема производи во кошничката!
Продолжи со купување

Добиј бесплатна достава со сметка над 3000 денари.
Цената за достава се одбива при наплатата.