За деца без деформитети!

Бесплатна достава над 3000 денари.

-10%

Elf Denver Natural

2,790ден

Ултра лесни патики направени од високо квалитен текстил од ЕУ потекло.

Шиени според критериумите на босоноги и минималистички обувки од нетоксични материјали, целосно безбедни за детското здравје.

Водич за големини

Elf Denver Natural

Нарачај

Опис

Обувки кои им даваат слобода на стапалата, ги јакнат мускулите и ги заштитуваат од деформитети. Направени од безбедни материјали без штетни супстанции од европско потекло. Обувките се дизајнирани со голем простор во пределот на прстите, така што стапалото на детето може лесно да расте без да биде ограничено. Тенок, флексибилен ѓон со еднаква дебелина дава чувство на босо одење.

Резултатот од ваков вид на изработка e:

 • Правилно зајакнување на мускулите на нозете и стапалата;
 • Зголемено чувство на рамнотежа и подобро телесно држење;
 • Поддршка на природно трчање;
 • Подобар контакт со земјата и подобра сензомоторна (мускулна и нервна соработка);
 • значително намалување на ризикот од болести како што се рамни стапала, hallux valgus или канџесто стапало;

Обувките ги задоволуваат сите барања за barefoot (боси стапала) производство.

 • Ултра лесни
 • Флексибилни долж и преку
 • Без подигнување на петата
 • Широк дел за прстите
 • 100% нетоксични материјали
 • Антибактериска подметка
 • Материјали кои дишат (и го одржуваат стапалото свежо и суво)
Кошничка0
Нема производи во кошничката!
Продолжи со купување

Добиј бесплатна достава со сметка над 3000 денари.
Цената за достава се одбива при наплатата.